Luati-ne acasa !

Doua cateluse abandonate aici in vecinatate. Deocamdata se adapostesc pe niste fotolii cu folii deasupra, un acoperis improvizat de vecini. Dar cum temperaturile scad si nu sunt specia de caini care sa reziste prea bine la friguri, au nevoie de un culcus ceva mai cald si de un ingrijitor.  Daca puteti careva sa ii luati  acasa sau sa ii plasati, scrieti-ne pe: biblioteca-alternativa [at] riseup.net.

In locul unde stau catelele acum a locuit pana saptamana asta o familie evacuata, intr-o baraca improvizata (locuinta sociala in care au stat timp de 30 de ani a fost demolata in primavara iar oamenii aruncati in strada. acum noul proprietar face o parcare…). Familia le-a ingrijit timp de 8 luni, insa acum cand au reusit sa obtina o locuinta nu au putut sa le mai ia.

Sunt o mama si un pui, deci ar fi mai bine pt sa fie luate impreuna.

This entry was posted in General. Bookmark the permalink.