Sambata asta, 12 februarie, ora 8 seara: discutie despre posibila infiintare a unei cooperative de consum pentru produse agricole

Dupa discutia din 26 ianuarie despre agricultura, unii din noi au ramas cu intentia de a se documenta si, eventual, a infiinta ceva dupa modelul “agricultura cu sustinerea comunitatii” (vezi “community-supported agriculture”).

Discutia mai generala cu publicul larg, in care o sa prezentam exemple functionale din Tirgu Mures si din Timisoara, o sa discutam dorintele si asteptarile noastre, moduri de organizare etc. va fi organizata ulterior (avem nevoie de timp pentru a ne documenta bine), dar sambata o sa aiba loc o discutie cu cineva care traieste la tara si are contacte cu diversi producatori.

Pentru aceasta seara, asteptam oameni care sunt interesati sa se implice si ca promotori/organizatori.

Pe cei care sunt interesati doar ca si consumatori ii invitam la discutia mai generala ce va fi anuntata in viitorul apropiat.