Noi carti la biblioteca. Veniti sa le rasfoiti !

Salutare

Dupa cum ati putut remarca la inceputul lunii trecute, catalogul bibliotecii a fost actualizat cu aproximativ 100 de titluri publicate la editura IDEA din Cluj.  De curand, colectia noastra a fost din nou actualizata cu donatii de la cititori, prieteni si din partea editurii TACT din Cluj,  in sectiunile tematice : anarhism, miscari sociale, actiune directa; sociologie; globalizare; filosofie ; educatie; ecologie si drepturile animalelor; beletristica; arta. Mai avem si cateva filme documentare noi la sectiunea video (produse de Dmedia, Cluj), cat si o sectiune nou creata de carti/brosuri in domeniul legislatiei. Aici va punem la dispozitie, pentru inceput, un ghid juridic pentru ziaristi si jurisprudenta internationala in materia libertatii de exprimare, ambele publicate de Active Watch, Bucuresti.

Cartile recent adaugate sunt cele pe fundal albastru in catalog.

Pai..uitati-va aici
si…veniti sa le rasfoiti !

This entry was posted in General. Bookmark the permalink.