Duminica 10 martie ora 13.00: Pranz Vegan + orele 15.00 – 17.30: Freeshop

bucate_traditionale  Duminica acesta la ora 13.00 va asteptam sa luati masa de pranz alaturi de noi la Biblioteca Alternativa. Aceasta va fi prima dintr-un sir lung de activitati comunitare pe care vrem sa le organizam in viitorul apropiat. La plecare, puteti lasa o donatie pentru sustinerea spatiului bibliotecii.

buy_nothingDe la ora 15.00 vom face si Freeshop, asa ca daca aveti obiecte, haine, incaltaminte, paturi si alte lucruri de care nu mai aveti nevoie, le puteti aduce si se va gasi cineva care sa aiba nevoie de ele. Lucrurile ramase in urma freeshopurilor trecute au fost donate catre Samu Social si catre familii care au situatii mai dificile. De data aceasta vom da ce ramane catre Samu Social, dar si catre refugiatii sirieni din Romania.

Va asteptam!

This entry was posted in Evenimente, General. Bookmark the permalink.